Хондроитин сулфат

Хондроитин сулфат

Хондроитин сулфат е хемикалија која нормално се наоѓа во 'рскавицата околу зглобовите во телото. Хондроитин сулфат се произведува од животински извори, како што е 'рскавицата на кравата.

Детали за производот

Хондроитин сулфат


Хондроитин сулфат CAS:9007-28-7/9082-07-9


Хондроитин сулфат type

Извор: Говеда, пилешко, ПОРЦИНСКИ РИБИЧКИ КАРТИ, , РАБОТА ШАРК

Одделение: одделение за храна, одделение за козметика, одделение за фарма.

Анализа: 90%, 95%, 98%


Хондроитин сулфат Specification:

Изглед: Бела до бело-прав

Анализа: â ‰ ¥ 90%

Специфична ротација: -20 ° - 30 °

Протеин: â ‰ ¤6%

PH: 6.0-7.0

Загуба при сушење: â ‰ ¤ 10%

Остаток при палење: 20% -30%

Хлорид: â ‰ 0,5%

Сулфат: .2 ‰ 0,24%

Тешки метали: <10 ppm

Вкупен број на плочи: â ‰ ¤1000CFU / g

Квасец и мувла: â ‰ ¤ 100CFU / g

Е.Коли: Негативно

Салмонела: Негативно


Хондроитин сулфат Function

1. Рехабилитација на атритираната 'рскавица на артроза, е клучна структурна компонента во' рскавицата и делува како лубрикант.

2. Зајакнување на имунитетот и подобрување на остеопорозата.

3. Излечете невралгија, артралгија и обработете ја конкресценцијата на раните.

4. Промовирање на синтеза на мукополисахариди, унапредување на вискозитетот на синовијата и подобрување на метаболизмот на артроидната 'рскавица.

5. Има одредено лековито дејство врз ревматоиден артритис и хепатитис.

6. Има одредено лековито дејство врз меланом, рак на белите дробови и бубрежен карцином.


Хондроитин сулфат Application

Капсули, таблети, џвакање, прав RTM, пакувања со стик, кесички, нутриционистички шипки, гумени производи, течен RTD
Жешки тагови: Хондроитин сулфат, производители, добавувачи, фабрика, Кина, произведен во Кина, ефтин, попуст, ниска цена

Испрати барање

Поврзани производи