Екстракти од растенија и екстракти од билки

Индустријата Х & З е голем сигурен и професионален производител на растителни екстракти и растителни екстракти. Нашата компанија ги интегрира R&D, производството и продажбата заедно. Компанијата е основана во 1994 година и е формирана меѓународна каса во 2008 година. Како професионален снабдувач на растителни екстракти и растителни екстракти, воспостави соработка соработка со лабораторијата на Универзитетот Шандонг за да се исполнат барањата на клиентот за стабилност на производот и длабоката побарувачка на потрошувачот за развој на производот.

Нашите растителни екстракти и екстракти од билки се засноваат на природно растение како главни суровини. Ние развиваме и произведуваме природни екстракти, природен пигмент, природно средство за ароматизација. Сега главните производи се стандардизирани растителни екстракти со висока чистота, вклучувајќи екстракт од епимедиум, рутин, екстракт од зелен чај Екстракт од семе од грозје, куркумин, 5-ХТП. Кверцетин, Астаксантин, Ресвератрол. Нашиот растителен екстракт може да се примени за фармацевтски производи, здравствени производи (додатоци во исхраната), козметика, додатоци за храна и други полиња.

Поради нашите внимателни услуги кон клиентите, висококвалитетни производи, конкурентна цена и професионален тим за таленти, H&Z Industry реализираше брз развој. Ние ги истражуваме односите помеѓу растенијата и здравјето на луѓето. Со помош на модерна технологија за екстракција на растенија и напреден систем за управување со квалитет, им обезбедуваме на клиентите високо квалитетни природни суровини, така што виталноста на природата може да им донесе на луѓето здравје и иднина. Нашиот растителен екстракт доби одобрение и од ISO, KOSHER и HALAL, да бидат познати во САД, Велика Британија, Шпанија, Франција, Канада, Јапонија, Австралија, итн.
H&Z INDUSTRY CO., LTD е основана во 1994 година. Како еден од производителите и добавувачи на {клучни зборови} во Кина, H&Z индустријата и нашите филијали снабдуваат илјадници тони врвни производи годишно. Можете да бидете сигурни дека ќе купите {клучен збор} од нас. H&Z Industry Co., Ltd. постигна брз развој, од почетната мала фабрика до еднонасочен купувач и давател на услуги. Погоден за многу клиенти низ целиот свет. Добредојдовте пријатели и клиенти од дома и странство да ја посетат нашата фабрика и да соработуваат со нас, се надеваме дека можеме да добиеме двојна победа.