Екстракт од Готу Кола

Екстракт од Готу Кола

Екстрактот од Gotu Kola може да промовира зараснување на рани, анти-навремено и антиинфламаторно, третира кожни болести.

Детали за производот

Екстракт од Готу Кола


Азиатикозид, 10% -95%, број на CAS: 16830-15-2
MF: C48H78O19, MW: 959,133 g / mol
Точка на топење: 235 - 238 ° С
Мадекасосид, 10% -95%, број на CAS: 34540-22-2
MF: C48H78O20, MW: 975,12 g / mol
Точка на топење: 235 - 238 ° С


Екстракт од Готу Кола(Asiaticoside and Madecassoside)Function:
1. Јасен ефект врз промовирање на санирање на оштетување на кожата, широко користен за надворешна апликација во кожата и производи за нега на кожата
2. Јасен ефект на промоција врз HSKa & HSFb, исто така, со ефект на промоција врз формирањето на ДНК
3. Промовирање на заздравување на раните и стимулирање на растењето на гранулацијата
4. Калење на слободни радикали, антиоксиданти и анти-стареењето
5. АнтидепресивноЖешки тагови: Екстракт од Готу Кола, производители, добавувачи, фабрика, Кина, произведен во Кина, ефтин, попуст, ниска цена

Испрати барање

Поврзани производи